Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Loving Leah

Loving Leah

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brighton Beach Memoirs

Brighton Beach Memoirs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Postman

The Postman

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Stranger Among Us

A Stranger Among Us

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Loving Leah

Loving Leah

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Loving Leah

Loving Leah

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Like Father

Like Father

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ernest Goes to Camp

Ernest Goes to Camp

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Lantern: Emerald Knights

Green Lantern: Emerald Knights

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roadie

Roadie

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carny

Carny

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wave

The Wave

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Goodbye, Mr. Chips

Goodbye, Mr. Chips

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Go West

Go West

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
At the Circus

At the Circus

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Swap

The Swap

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Festival Express

Festival Express

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It Might Get Loud

It Might Get Loud

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
FM

FM

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Do You Believe?

Do You Believe?

2015
×
★★
Edit this entry  
15
God's Not Dead 2

God's Not Dead 2

2016
×
★½
Edit this entry