• Laggies

    ★★★

  • Atlas Shrugged: Part III

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Welcome to Me

  • Wild

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • If I Stay

    ★★

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Magic in the Moonlight

    ★★★

  • Lucy

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Maps to the Stars

    ★★★★

  • Blended

    ★★★

  • The Homesman

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Draft Day

    ★★★½

  • God's Not Dead

    ★★

  • A Long Way Down

    ★★★½

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Veronica Mars

    ★★★

  • Space Station 76

    ★★★½

  • Chef

  • Noah

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • RoboCop

    ★★

  • The Guest

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • American Hustle

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • Ender's Game

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • Carrie

  • Her

    ★★★★½

  • CBGB

  • The Book Thief

  • Machete Kills

  • How I Live Now

    ★★★

  • The Green Inferno

    ★★★

  • The Sacrament

    ★★★½

  • Palo Alto

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Rewind This!

    ★★★

  • Jobs

    ★★½

  • Paranoia

  • We're the Millers

    ★★★★

  • 24 Exposures

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★½

  • Don Jon

  • Blue Jasmine

    ★★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • World War Z

    ★★½

  • Man of Steel

    ★★½

  • The Internship

    ★★½

  • This Is the End

    ★★★½

  • The Book of Esther

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Superman: Unbound

    ★★★½

  • Adult World

    ★★½

  • Evil Dead

    ★★★