Sort by

Sibel has logged 86 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Fall

Fall

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Making 1899

Making 1899

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
05
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Suite Life Movie

The Suite Life Movie

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Family Honour

Family Honour

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Maide'nin Altın Günü

Maide'nin Altın Günü

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Varyemez

Varyemez

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
28
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Sabah Yıldızı

Sabah Yıldızı

1968
×
Edit this entry  
21
Henpecked

Henpecked

1983
×
Edit this entry  
21
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
06
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
2012

2012

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Scoob!

Scoob!

2020
×
Edit this entry  
26
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nutty Professor II: The Klumps

Nutty Professor II: The Klumps

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
Edit this entry  
08
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry