Sort by

destiny has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
17
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
26
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Twitches

Twitches

2005
×
Edit this entry  
18
Monster House

Monster House

2006
×
Read prior review Edit this entry  
18
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Edit this entry  
14
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Edit this entry  
10
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Edit this entry  
06
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★
Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★½
Edit this entry  
20
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read prior review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry