Joke has logged 59 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★½
Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Con Air

Con Air

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★½
Edit this entry  
27
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Watch Your Left

Watch Your Left

1936
×
Edit this entry  
27
Touch of Evil

Touch of Evil

2011
×
Edit this entry  
27
Véronique and Her Dunce

Véronique and Her Dunce

1958
×
Edit this entry  
26
Presentation, or Charlotte and Her Steak

Presentation, or Charlotte and Her Steak

1960
×
Edit this entry  
26
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
25
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Scary Time

A Scary Time

1960
×
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Lightningface

Lightningface

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
20
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snow Canon

Snow Canon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Limey

The Limey

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Naysayer

Naysayer

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
In Paris Parks

In Paris Parks

1954
×
Edit this entry  
14
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
*A Moment in Love*

*A Moment in Love*

1956
×
Read the review Edit this entry  
13
Dance in the Sun

Dance in the Sun

1953
×
Edit this entry  
13
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
Edit this entry  
13
24 Frames Per Second

24 Frames Per Second

1977
×
Edit this entry  
13
Butterfly

Butterfly

1967
×
Edit this entry  
13
Danny DeVito & the Contract

Danny DeVito & the Contract

2007
×
Edit this entry  
12
Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

2005
×
Edit this entry  
12
Waves

Waves

2014
×
Edit this entry  
12
LaZercism

LaZercism

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
Edit this entry  
12
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
Edit this entry  
11
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Material

White Material

2009
×
★★½
Edit this entry