lü 。*♡ has logged 16 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Morgan

Morgan

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry