• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Des

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Tax Collector

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Decline

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

  • VFW

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½