Devon has logged 138 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fast Girls

Fast Girls

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Flight

Flight

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Coriolanus

Coriolanus

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Savages

Savages

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Angels' Share

The Angels' Share

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
2 Days in New York

2 Days in New York

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry