Sort by

Devon has logged 154 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon 3: The Movie

Pokémon 3: The Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
District 9

District 9

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Case 39

Case 39

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry