Sort by

Devon has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry