Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • The Roundup

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Tall Girl

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★★★½