Sort by

Andruw has logged 430 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ray Romano: Right Here, Around the Corner

Ray Romano: Right Here, Around the Corner

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Tour Presents: Seamen

The Grand Tour Presents: Seamen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arsenio Hall: Smart and Classy

Arsenio Hall: Smart and Classy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deon Cole: Cole Hearted

Deon Cole: Cole Hearted

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Grounded for Christmas

Grounded for Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Misadventures of Rick and Morty

The Misadventures of Rick and Morty

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mike Epps: Only One Mike

Mike Epps: Only One Mike

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pete's Christmas

Pete's Christmas

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Turkey Drop

Turkey Drop

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Go

Go

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rebound

Rebound

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocket Power: The Big Day

Rocket Power: The Big Day

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry