• Coming 2 America

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Late Night

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Always at The Carlyle

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Tiny Shoulders: Rethinking Barbie

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Jane Fonda in Five Acts

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Price of Everything

    ★★★½

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½