Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★
Edit this entry  
20
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Seance on a Wet Afternoon

Seance on a Wet Afternoon

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★½
Edit this entry  
17
Foreign Exchange

Foreign Exchange

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Begotten

Begotten

1989
×
Edit this entry  
17
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★
Edit this entry  
17
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★½
Edit this entry  
15
Wild Boys of the Road

Wild Boys of the Road

1933
×
★★★½
Edit this entry  
13
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Demons

Demons

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Fig

Fig

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Better Use of Leisure Time

Better Use of Leisure Time

1950
×
Edit this entry  
11
Telephone Courtesy

Telephone Courtesy

1948
×
★★½
Edit this entry  
11
It Must Be The Neighbors

It Must Be The Neighbors

1966
×
Edit this entry  
11
The North Avenue Irregulars

The North Avenue Irregulars

1979
×
★★★
Edit this entry  
10
Schoolgirl Hitchhikers

Schoolgirl Hitchhikers

1973
×
★★★
Edit this entry  
10
The Red Mill

The Red Mill

1927
×
★★★
Edit this entry  
10
The Golden Voyage of Sinbad

The Golden Voyage of Sinbad

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
The Devil-Ship Pirates

The Devil-Ship Pirates

1964
×
★★½
Edit this entry  
09
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eliminators

Eliminators

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
American Insurrection

American Insurrection

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Skidoo

Skidoo

1968
×
Edit this entry  
03
Rosebud Baker: Whiskey Fists

Rosebud Baker: Whiskey Fists

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dancin' - It's On!

Dancin' - It's On!

2015
×
★★
Edit this entry  
02
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
Edit this entry  
02
Eye Liner

Eye Liner

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★½
Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Riddles of the Sphinx

Riddles of the Sphinx

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Atomic Eden

Atomic Eden

2015
×
½
Edit this entry  
28
He Sees You When You're Sleeping

He Sees You When You're Sleeping

2002
×
Edit this entry  
23
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Roy Wood Jr.: Imperfect Messenger

Roy Wood Jr.: Imperfect Messenger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Desk Set

Desk Set

1957
×
★★★
Edit this entry  
21
My Little Chickadee

My Little Chickadee

1940
×
★★½
Edit this entry  
21
A Bomb Was Stolen

A Bomb Was Stolen

1961
×
★★½
Edit this entry  
20
Gorath

Gorath

1962
×
★★★
Edit this entry  
20
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Joy Ride

Joy Ride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bound for Glory

Bound for Glory

1976
×
★★½
Edit this entry  
19
Border Incident

Border Incident

1949
×
★★★½
Edit this entry  
19
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★½
Edit this entry  
19
Another Thin Man

Another Thin Man

1939
×
★★★★
Edit this entry