Sort by

George has logged 434 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Climax

Climax

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Martial Law

Martial Law

1990
×
★½
Edit this entry  
28
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
Edit this entry  
28
The Trouble With Women

The Trouble With Women

1959
×
Edit this entry  
28
Right or Wrong? (Making Moral Decisions)

Right or Wrong? (Making Moral Decisions)

1951
×
★★
Edit this entry  
28
Mealtime Manners And Health

Mealtime Manners And Health

1957
×
Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Someday

Someday

1967
×
★★
Edit this entry  
19
Skipper Learns A Lesson

Skipper Learns A Lesson

1952
×
Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Plausible Impossible

The Plausible Impossible

1956
×
★★★
Edit this entry  
15
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Last Woman on Earth

Last Woman on Earth

1960
×
★★
Edit this entry  
10
A Letter to Momo

A Letter to Momo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
King of Kong Island

King of Kong Island

1968
×
Edit this entry  
09
Buck Privates Come Home

Buck Privates Come Home

1947
×
★★
Edit this entry  
08
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★
Edit this entry  
08
The Fish That Nearly Drowned

The Fish That Nearly Drowned

1966
×
Edit this entry  
08
The Hare and the Tortoise

The Hare and the Tortoise

1947
×
Edit this entry  
08
Maintaining Classroom Discipline

Maintaining Classroom Discipline

1947
×
Edit this entry  
08
Mr. B Natural

Mr. B Natural

1956
×
Edit this entry  
08
With an All-Star Cast

With an All-Star Cast

1956
×
Edit this entry  
08
What Is A Map

What Is A Map

1959
×
Edit this entry  
08
The Birch

The Birch

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
Feeders

Feeders

1996
×
½
Edit this entry  
07
Toys

Toys

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Planet Outlaws

Planet Outlaws

1953
×
Edit this entry  
01
Snowbeast

Snowbeast

1977
×
Edit this entry  
01
The Bravados

The Bravados

1958
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scared to Death

Scared to Death

1946
×
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
David and Hazel: A Story in Communication

David and Hazel: A Story in Communication

1964
×
★★★
Edit this entry  
22
That Darn Cat!

That Darn Cat!

1965
×
★★★½
Edit this entry  
21
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★★
Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Norman Checks In

Norman Checks In

1984
×
★★
Edit this entry  
18
Welcome Back, Norman

Welcome Back, Norman

1979
×
★★
Edit this entry  
18
Krasner, Norman: Beloved Husband of Irma

Krasner, Norman: Beloved Husband of Irma

1974
×
★★
Edit this entry