Sort by

George has logged 48 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Requiem for a Vampire

Requiem for a Vampire

1971
×
★★
Edit this entry  
26
Monster on the Campus

Monster on the Campus

1958
×
★★
Edit this entry  
25
The Curse of the Mummy's Tomb

The Curse of the Mummy's Tomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Alligator People

The Alligator People

1959
×
★★★
Edit this entry  
25
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man's Revenge

The Invisible Man's Revenge

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ghost of Sierra de Cobre

The Ghost of Sierra de Cobre

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Subspecies 4: Bloodstorm

Subspecies 4: Bloodstorm

1998
×
Read the review Edit this entry  
18
The Maze

The Maze

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Dark Shadows

House of Dark Shadows

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Far Countries

The Far Countries

1965
×
★★½
Edit this entry  
16
The Yellow Loves

The Yellow Loves

1958
×
★★½
Edit this entry  
16
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Atom Age Vampire

Atom Age Vampire

1960
×
Read the review Edit this entry  
12
Contamination

Contamination

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Torture Garden

Torture Garden

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hardware

Hardware

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cube

Cube

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sinful Nuns of Saint Valentine

The Sinful Nuns of Saint Valentine

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry