Doug has logged 355 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Hot Thrills and Warm Chills

Hot Thrills and Warm Chills

1967
×
★½
Edit this entry  
26
House on Bare Mountain

House on Bare Mountain

1962
×
★½
Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Game Over

Game Over

1989
×
★★½
Edit this entry  
22
Baby of the Bride

Baby of the Bride

1991
×
★½
Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

1933
×
★★★
Edit this entry  
18
December Holidays

December Holidays

1982
×
★★½
Edit this entry  
18
Alias St. Nick

Alias St. Nick

1935
×
★★★
Edit this entry  
18
Munchers: A Fable

Munchers: A Fable

1973
×
★★
Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Gymkata

Gymkata

1985
×
Edit this entry  
29
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1991
×
Edit this entry  
22
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Brain from Planet Arous

The Brain from Planet Arous

1957
×
★★½
Edit this entry  
21
Hammer Down

Hammer Down

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Amanda & The Alien

Amanda & The Alien

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
John Bronco

John Bronco

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Awkward

Awkward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★★
Edit this entry  
12
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
12
Birds of Prey

Birds of Prey

1987
×
Edit this entry  
11
Superman II

Superman II

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
High School U.S.A.

High School U.S.A.

1983
×
Edit this entry  
05
Martial Law II: Undercover

Martial Law II: Undercover

1991
×
★★
Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Light Blast

Light Blast

1985
×
Edit this entry  
03
The Victory Squad

The Victory Squad

1966
×
½
Edit this entry  
03
Voting At 18

Voting At 18

1972
×
★★
Edit this entry  
03
U.S. Elections: How We Vote

U.S. Elections: How We Vote

1965
×
★★
Edit this entry  
03
My Brother Is Afraid Of Just About Everything

My Brother Is Afraid Of Just About Everything

1989
×
★★
Edit this entry  
03
Goldilocks and the Three Bears

Goldilocks and the Three Bears

1958
×
Edit this entry  
03
Keeping Clean and Neat

Keeping Clean and Neat

1956
×
Edit this entry  
03
The Big Yellow Fellow

The Big Yellow Fellow

1976
×
★½
Edit this entry