Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • In Our Day

    ★★★★

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

  • Asteroid City

    ★★★★

  • A Song Sung Blue

    ★★★

  • The Book of Solutions

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Bottoms

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Afire

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • The Redeem Team

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★½

  • Master Gardener

    ★★★½

  • Women Talking

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Stars at Noon

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★

  • Both Sides of the Blade

  • Kimi

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Green Knight

  • France

    ★★★½

  • Memoria

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • The Velvet Underground

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • WandaVision

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • On the Rocks

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • Tigertail

    ★★

  • The Woman Who Ran

  • Undine

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★