Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Go Breaking My Heart

Don't Go Breaking My Heart

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monster

Monster

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
There Was a Father

There Was a Father

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Offside

Offside

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★
Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Afire

Afire

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Book of Solutions

The Book of Solutions

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
In Our Day

In Our Day

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Song Sung Blue

A Song Sung Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside the Yellow Cocoon Shell

Inside the Yellow Cocoon Shell

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry