• Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

  • The Princess

    ½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Angelyne

    ★★★½

  • Firestarter

  • Our Father

    ★★½

  • Senior Year

    ★★

  • The Staircase

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Moon Knight

    ★★½

  • The Girl From Plainville

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Hillsong: A Megachurch Exposed

    ★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • WeCrashed

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Sheryl

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Thing About Pam

    ★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Ali Wong: Don Wong

  • Inventing Anna

    ★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • The In Between

    ★★

  • Uncharted

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★½

  • JANET JACKSON.

    ★★½

  • Navalny

    ★★★★

  • The Janes

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Alice

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½