Sort by

Dylan has logged 143 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Without a Net: The Digital Divide in America

Without a Net: The Digital Divide in America

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The First Monday in May

The First Monday in May

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry