Sort by
  • Inside Christopher Nolan's Oppenheimer

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 65

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • The Munsters

    ★★

  • A Trip to Infinity

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Winter Boy

    ★★★★

  • No Bears

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Master Gardener

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Sr.

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Halftime

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • Showing Up

    ★★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • The Five Devils

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★★½

  • EO

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • A Short Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • VOIR

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★