Sort by

d has logged 20 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lightyear

Lightyear

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry