• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Ava

    ½

  • #Alive

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • 12 Suicidal Teens

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★

  • A Simple Favor

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Flower

    ★½

  • Gemini

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Secret Scripture

    ★★½

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★