Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Cuties

Cuties

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Dog

White Dog

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gia

Gia

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Impulse

Impulse

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyewitness

Eyewitness

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Chamber

The Chamber

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jade

Jade

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Crime

True Crime

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Betrayed

Betrayed

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Murder of Crows

A Murder of Crows

1998
×
★★
Edit this entry  
14
The Fan

The Fan

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shattered

Shattered

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cloud-Capped Star

The Cloud-Capped Star

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Everybody's Woman

Everybody's Woman

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Martha

Martha

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry