RSS feed for Noura
  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Quincy

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Downsizing

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★½

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

    ★★★★

  • Five Came Back

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Dalida

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Ordinary World

    ★★½