Diamondbolt has logged 40 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ben 10 Generator Rex Heroes United

Ben 10 Generator Rex Heroes United

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Made In Abyss

Made In Abyss

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Expendables

The Expendables

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
AVH: Alien vs. Hunter

AVH: Alien vs. Hunter

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sully

Sully

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pop Team Epic

Pop Team Epic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry