Diamondbolt has logged 44 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Top Gear: Winter Olympics

Top Gear: Winter Olympics

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Top Gear: Middle East Special

Top Gear: Middle East Special

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Gear: The Great African Adventure

Top Gear: The Great African Adventure

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Top Gear: The Patagonia Special

Top Gear: The Patagonia Special

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadman Wonderland: The Red Knife Wielder

Deadman Wonderland: The Red Knife Wielder

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadman Wonderland

Deadman Wonderland

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bliss

Bliss

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Top Gear: The India Special

Top Gear: The India Special

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
TMNT

TMNT

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gear: Botswana Special

Top Gear: Botswana Special

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
SING

SING "YESTERDAY" FOR ME

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry