nico has logged 26 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Casque

Casque

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Deadcon

Deadcon

2019
×
½
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry