catherine has logged 31 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast Girls

Fast Girls

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anon

Anon

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exception

The Exception

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burnt

Burnt

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chemistry

Chemistry

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry