• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

  • Project Power

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Hollywood

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Cuties

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Jumanji: The Next Level

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Heroic Losers

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Weathering with You

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Weasel's Tale

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • The Silence

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Mortal Engines

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • Time Freak