• The Royal Treatment

    ½

  • The House

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kate

    ★½

  • Time Is Up

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★

  • Nitram

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Trust

    ½

  • Coming 2 America

  • Petite Maman

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking