Sort by

Davis has logged 241 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Joshy

Joshy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Futureworld

Futureworld

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters

Monsters

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flock of Dudes

Flock of Dudes

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry