Sort by

Davis has logged 31 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Leave It to Beaver

Leave It to Beaver

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Yards

The Yards

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miracle at St. Anna

Miracle at St. Anna

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Viva Knievel!

Viva Knievel!

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Race

Death Race

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Woodshock

Woodshock

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry