Sort by

Davis has logged 58 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Due Date

Due Date

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fascination

Fascination

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
School for Scoundrels

School for Scoundrels

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Geometry

Geometry

1987
×
Read the review Edit this entry  
12
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Law

Beyond the Law

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Die Alone

Never Die Alone

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wild Angels

The Wild Angels

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★
Read the review Edit this entry