• A Stormy Night

    ★★★

  • La calle del Agua

    ★★

  • La reina de los lagartos

  • Holidate

    ★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Solar Noise

    ★★★★

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Strasbourg 1518

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Gang

    ½

  • Amaia: Una vuelta al sol

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Veneno

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Schoolgirls

    ★★★½

  • Panthers

    ★★★

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • I Love You, Stupid

    ½

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Collapse

    ★★★★½

  • Flower Punk

  • A Guide to Second Date Sex

  • Equals

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Back Home

    ★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Play

    ★★★★

  • Someone, Somewhere

    ★★★½

  • Flesh

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Ghost Strata

    ★½

  • The August Virgin

    ★★½

  • Luna Negra

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Marona's Fantastic Tale

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Swallow

  • The Perfect Date

  • This Film Is About Me

    ★★★

  • Yo siempre puedo dormir pero hoy no puedo

    ★★★★½

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

  • The Incredible Shrinking Wknd

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Pink Wall

    ★★½

  • Isn't It Romantic

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★

  • Fourteen

    ★★★★

  • Delphine and Carole

    ★★★★★

  • Watermelon Juice

    ★★★★

  • Bajo el mismo techo

    ½

  • The Days to Come

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Mating

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • In Family I Trust

    ★★