Sort by

oscar :) has logged 31 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
China Girl

China Girl

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jeff the Killer

Jeff the Killer

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Three

Three

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Pregnant

Mr. Pregnant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Pregnant

Mr. Pregnant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry