RSS feed for Diego
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Di Cavalcanti

Di Cavalcanti

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enigma de um Dia

Enigma de um Dia

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Williamsburg, Brooklyn

Williamsburg, Brooklyn

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Quartet Number One

Quartet Number One

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Embassy

The Embassy

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
Doppelganger

Doppelganger

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Peões

Peões

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dos Restos e Das Solidões

Dos Restos e Das Solidões

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Edmond

Edmond

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Pool

The Pool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Speak of Brazil: Tortures

You Speak of Brazil: Tortures

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Whale Valley

Whale Valley

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw VI

Saw VI

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
River Runs Red

River Runs Red

2018
×
★★
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry