RSS feed for Diego

Diego has logged 162 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
27
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
Edit this entry  
26
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
15
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★
Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry