Sort by

Diego has logged 48 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Las rancheras

Las rancheras

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alex Fernández: The Best Comedian in the World

Alex Fernández: The Best Comedian in the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Giant God Warrior Appears in Tokyo

Giant God Warrior Appears in Tokyo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good Time Girls

The Good Time Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life Boat

Life Boat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come Swim

Come Swim

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daughter

Daughter

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
All the Freckles in the World

All the Freckles in the World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La noria

La noria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brothers

Brothers

2015
×
★★★½
Edit this entry