RSS feed for Diego Sapia Maia
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
½
Edit this entry  
19
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★
Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Matador

Matador

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Simonal

Simonal

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santiago, Italia

Santiago, Italia

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
14
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★½
Edit this entry  
10
The Mystery of Henri Pick

The Mystery of Henri Pick

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Captive State

Captive State

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Domino

Domino

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
CineMagia: A História das Videolocadoras de São Paulo

CineMagia: A História das Videolocadoras de São Paulo

2017
×
★★
Edit this entry  
05
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry