RSS feed for Diego
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Adoption

Adoption

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chronicle of a Summer

Chronicle of a Summer

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Heart of the World

In the Heart of the World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Son

The Son

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria

Euphoria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Primer

Primer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Remember the Crows

I Remember the Crows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Porno para principiantes

Porno para principiantes

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cabaret Balkan

Cabaret Balkan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Philanthropy

Philanthropy

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unicorn

Unicorn

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Auto de Resistência

Auto de Resistência

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Indivisible

Indivisible

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Same Time, Next Year

Same Time, Next Year

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baronesa

Baronesa

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Canastra Suja

Canastra Suja

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
O Beijo no Asfalto

O Beijo no Asfalto

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Together

Together

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oh, Woe Is Me

Oh, Woe Is Me

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unremember

Unremember

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gleaners & I

The Gleaners & I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
By The Grace of God

By The Grace of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry