• The Dig

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

  • Da 5 Bloods

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • The Two Popes

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Blow the Man Down

  • Avengers: Endgame

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • The Report

  • The Great Hack

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★½

  • Vice

  • The Mule

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Shadow

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Incredibles 2

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Resistance Banker

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ½

  • Leave No Trace

  • Won't You Be My Neighbor?

  • The 12th Man

  • The Post

    ★★½

  • Bright

    ★★

  • All the Money in the World

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

  • Geostorm

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • The Snowman

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Vietnam War

    ★★★★½

  • Kodachrome

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

  • Molly's Game

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Brawl in Cell Block 99

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Darkest Hour