Sort by

Diego has logged 193 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
10
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Forest

The Forest

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
19
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry