Sort by

Diego has logged 224 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Layover

The Layover

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Una

Una

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry