Diego has logged 206 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry