Sort by
  • The Noel Diary

    ★½

  • Christmas with You

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Sex with Sue

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • Meet Cute

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

  • Day Shift

  • Nope

    ★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • Girl in the Picture

  • Vengeance

    ★★★★½

  • Jennifer Lopez: Halftime

  • Fire Island

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Our Father

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Along for the Ride

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • The Northman

    ★★★

  • Measure of Revenge

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Sheryl

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Redeeming Love

    ★★★★★

  • Nothing Compares

  • Being the Ricardos

    ★★

  • The Housewives of the North Pole

    ★★★★

  • A Clüsterfünke Christmas

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • The Nine Kittens of Christmas

    ★★½

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Boyfriends of Christmas Past

    ★★★

  • You, Me and the Christmas Trees

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • The Tender Bar

    ★★½

  • 15 Minutes of Shame

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Britney vs. Spears

  • Controlling Britney Spears

  • Jagged

  • The Humans

    ★★½

  • Listening to Kenny G

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Bergman Island

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Val

  • The Woman in the Window

    ★★½