Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fall

Fall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cast a Dark Shadow

Cast a Dark Shadow

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fatale

Fatale

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
About Fate

About Fate

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday Sitter

The Holiday Sitter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mistletoe Time Machine

Mistletoe Time Machine

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Merry Swissmas

Merry Swissmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Saints Christmas

All Saints Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lights, Camera, Christmas!

Lights, Camera, Christmas!

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghosts of Christmas Always

Ghosts of Christmas Always

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All-American Girl: The Mary Kay Letourneau Story

All-American Girl: The Mary Kay Letourneau Story

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sheryl

Sheryl

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Truth About Jane

The Truth About Jane

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Smashing Pumpkins: Vieuphoria

The Smashing Pumpkins: Vieuphoria

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Original Sin

Original Sin

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Anna Nicole Smith Story

The Anna Nicole Smith Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Body of Evidence

Body of Evidence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Measure of Revenge

Measure of Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lisa

Lisa

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Hot Chili Peppers: Funky Monks

Red Hot Chili Peppers: Funky Monks

1991
×
Read the review Edit this entry  
23
Nothing to Lose

Nothing to Lose

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

2022
×
Read the review Edit this entry