Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Till Death

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Victor in Paradise

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

  • The Platform

  • Sea Fever

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Venom

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • The Hate U Give

  • Love, Simon

  • Psych: The Movie

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • The Death of Stalin

  • Little Evil

  • Abducted in Plain Sight

    ½

  • Okja

    ★★★★½

  • Get Out

  • The Bye Bye Man

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Arrival

  • La La Land

  • Good Kids

    ★★

  • Train to Busan

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Krampus

  • Freaks of Nature

    ★★★★★

  • Pan

  • Absolutely Anything

    ★★★

  • The Final Girls

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★

  • Love & Mercy

    ★★★★½

  • When Marnie Was There

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Creep

    ★★★★★

  • Date and Switch

    ★★★

  • Ender's Game

  • Prisoners

    ½

  • The Wind Rises

  • Turbo

  • The Conjuring

  • Jack the Giant Slayer

  • Ernest & Celestine

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Life of Pi

  • Ruby Sparks

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★★

  • Hugo

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Prom

    ★★½

  • Lemonade Mouth

  • Sucker Punch