Sort by
  • Murder Is Easy

    ★★★½

  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

    ★★★½

  • Doctor Who: The Giggle

    ★★★★

  • Doctor Who: Wild Blue Yonder

    ★★★★

  • Timeless Heroes: Indiana Jones & Harrison Ford

    ★★★★

  • Wonka

    ★★★★

  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★★½

  • Bad CGI Gator

    ★★

  • Doctor Who: The Daleks in Colour

    ★★★

  • Doctor Who Children in Need Special 2023

    ★★

  • The Marvels

    ★★★½

  • Talking Doctor Who

    ★★★½

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • PAW Patrol: The Mighty Movie

  • Dora and the Fantastical Creatures

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Groot and the Great Prophecy

    ★★★

  • Groot's Sweet Treat

    ★★★

  • Groot's Snow Day

    ★★★

  • Groot Noses Around

    ★★★

  • Are You My Groot?

    ★★★

  • Ahsoka

    ★★★★

  • Master & Apprentice: A Special Look at Ahsoka

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★★

  • Hijack

    ★★★★

  • Secret Invasion

    ★★½

  • Nimona

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Subspecies V: Blood Rise

    ★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★★½

  • The Watcher

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Frozen Planet II

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

  • Pinocchio

    ★★

  • Empire of Light

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Groot's Pursuit

  • Groot Takes a Bath

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Magnum Opus

  • The Wonderful Summer of Mickey Mouse

    ★★★

  • Persuasion

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Princess

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • Why Didn't They Ask Evans?

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★